КИЇВ (QHA) -

Усі пенсії, на отримання яких мають право пенсіонери з числа вимушених переселенців, виплатять у травні в повному обсязі, заявили у Пенсійному фонді України.

У відомстві зазначили, що невиплата вчасно пенсій сталася через «технологічні зміни механізму проведення верифікації».

Чиновники відзначають, що детальну інформацію з цього приводу можна отримати в місцевих управліннях Пенсійного фонду України.

Як заявив заступник міністра праці та соціальної політики Микола Шамбір, усі пенсіонери-переселенці, які живуть на підконтрольній Україні території, пенсії отримають.

— Скажу одне — однозначно, усі переміщені особи отримають пенсії в свої дати, ніякої зупинки виплат не було і не буде. Інше питання — проводиться перевірка щодо тих, хто повернувся на непідконтрольну територію. Це загальна перевірка виплат, яка робиться по цих людях. Це постійно проводиться, — зазначив він.

Раніше QHA повідомляло, що з 1 травня вимушені переселенці мають право на оформлення комунальних субсидій без пред'явлення договору про оренду житла.

У повідомленні, зокрема, зазначається, що для отримання субсидії достатньо подати в управління соціального захисту населення заяву і декларацію, в якій зазначається склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо переміщених осіб.

Відзначимо, влада хоче звільнити переселенців від сплати судового збору в справах з нерухомістю на окупованих територіях.

Ісчтонік: Informator

QHA