КИЇВ (QHA) -

Сектор Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) у Херсонській області виявив факт завдавання шкоди екології у прикордонних районах Херсонської області в результаті функціонування заводу «Кримський титан». Про це повідомляється на сайті МТОТ.

— В ході моніторингу діяльності «Кримського титану» отримано інформацію, що підприємство розташоване на частині перешийка, що з'єднує Крим і материкову частину України, і в ході його діяльності утворюються відходи: фосфогіпс, піритні недогарки, гідролизна кислота, промивна кислота та ін. Останні зберігаються на фосфогіпсосховищі і кислотонакопичувачах території Чаплинського району Херсонської області, сказано у повідомленні.

У відомстві зазначили, що взаємодія речовин, які скидають в кислотонакопичувачах, призводить до появи нових сполук, які є ще небезпечнішими для довкілля і людей.

— Крім того, речовини з кислотонакопичувача проникають до Ісходненського водозабору, який є єдиним джерелом, звідки питна вода постачається в Армянськ. Також існує небезпека проникнення в інші підземні водні пласти, з яких споживається питна вода населених пунктів Херсонської області.

МТОТ вимагає втручання відповідних державних органів України та міжнародних організацій, оскільки завод несе загрозу для територій і населення прикордонних районів Херсонської області.

Нагадаємо, національний експерт Дмитро Аверін заявив, що за три роки збройного конфлікту на сході України на 170 промислових підприємствах регіону зафіксовано понад 500 випадків порушень штатної діяльності та аварійних ситуацій, частина з яких пов'язана з потенційною небезпекою для населення і довкілля. До початку конфлікту у Донецькій і Луганській областях перебувало близько 4,5 тисячі потенційно небезпечних об'єктів. Але збройне протистояння в безпосередній близькості від них ще більше актуалізувало всілякі екологічні ризики.

QHA