ПАРИЖ (QHA) -

Під час проведення демонстрацій 1 травня у Парижі (Франція) поліція затримала близько 200 осіб, які розбивали вітрини магазинів і підпалювали автомобілі.

У результаті зіткнень чотири людини отримали поранення, серед них — поліцейський.

Ліві анархістські групи, відомі як «Чорний блок», захопили мирний мітинг проти реформ у державному секторі президента Франції Еммануеля Макрона, який організували французькі профспілки.

У профспілках відзначили, що кількість мирних демонстрантів у цьому році було близько 55 тисяч осіб. У свою чергу, в поліції повідомили про 20 тисяч.

Згідно з даними поліції, щорічно у Парижі в демонстраціях 1 травня беруть участь близько 1200 чоловік у масках.

Нагадаємо, 1 травня у Парижі сталися сутички між правоохоронцями та учасниками акції. Зіткнення влаштували анархістські організації. Поліція використовувала проти мітингувальників водомети і перцевий газ. Під час зіткнень близько 40 демонстрантів відправили до відділення поліції.

У той же час у Єревані (Вірменія) учасники акцій протестів заблокували основні дороги та під'їзд до аеропорту «Звартноц».

Причиною акцій протесту послужило обрання на спеціальному засіданні парламенту екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна прем'єр-міністром країни. За кандидатуру політика проголосувало 77 депутатів Національних зборів, проти — 17. Вірменія, таким чином, перейшла до парламентської форми правління після ухвалених конституційних змін.

Джерело: BBC

ФОТО: ЕРА

QHA