КИЇВ (QHA) -

Сьогодні в КМДА відбулася прес-конференція, присвячена початку опалювального сезону в Києві та проблемам, які можуть виникнути під час зимового періоду.

Зокрема, на заході був присутній заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, який розповів, що 10 жовтня в Києві стартував опалювальний сезон, і на сьогоднішній день більшість бюджетних установ (шкіл, дитячих садків, лікарень) опалюються, крім тих, у яких проходять ремонтні роботи із заміни теплопунктів і термомодернізації.

— Таких закладів десь близько десяти, і там проводяться важливі роботи щодо збереження і реалізації проектів енергоефективності. Також у лікарнях тепло запускалося не в усіх будівлях однаково: для економії вирішили господарські та адміністративні приміщення опалювати при більш низьких температурах. На сьогодні 90% будинків, віднесених до сфери управління міської адміністрації, вже з теплими батареями. Будинки інших форм управління — це житлово-будівельні корпоративи, ОСББ, приватні управляючі компанії, які приймають самостійне рішення про початок опалення. З них тільки деякі організації подали заявки до «Київенерго», тому такі будинки опалюються тільки на 50%, — повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

За його словами, загальна цифра підключення житлових будинків до опалення по Києву становить 80%. Але вже до кінця завтрашнього дня всі кияни повинні отримати тепло в своїх квартирах.

Однак щодо аварійних ситуацій ситуація залишається критичною, тому що ЖКГ через фінансові проблеми не змогли вчасно замінити аварійні тепломережі. Саме тому у деяких районах міста аварійні ситуації періодично будуть виникати. Найгірший стан тепломереж — у Печерському і Солом'янському районах.

Усього 15% тепломереж потребують негайної заміни, але грошей на їх заміну поки немає. На сьогоднішній день вдалося ліквідувати 9163 пошкодження.

— Ми, на жаль, не змогли замінити аварійні ділянки, що планували зробити при підготовці до зимового періоду. Тому є серйозні ризики виникнення аварійних ситуацій під час опалювального сезону, — додав Петро Пантелєєв.

Також він підкреслив, що з початком опалювального сезону вступають у дію нові тарифи на опалення. З огляду на те, що в порівнянні з попереднім роком вони зросли вдвічі, міська влада пропонує громадянам застосовувати технічні засоби для економії тепла. І в першу чергу — встановлювати лічильники теплової енергії.

— До кінця цього року плануємо вивести відсоток оснащення будинків, що знаходяться в сфері впливу міста та ОСББ. У той же час у будинках, які не обладнані лічильниками з технічних причин, буде впроваджуватися система нарахування у залежності від температури повітря для того, щоб не було дискримінації таких будинків. Тобто чим вище температура повітря, тим менше оплата, чим нижче температура, тим більше оплата, — зазначив заступник голови КМДА.

Петро Пантелєєв зазначив, що за такою ж схемою будуть нараховувати киянам оплату за гарячу воду і тепло постачальники послуг. Тобто буде вираховуватися середня за місяць температура повітря на вулиці, і сума оплати буде пропорційно зменшуватися або зростати.

— Оплата за комунальні послуги за опалення та гарячу воду автоматично розщеплюється: велика частина відразу йде на рахунки «Нафтогазу», тобто йде на розрахунки на споживання газу. «Київенерго» зараз взагалі не отримує ніяких грошей, тому що «Нафтогаз» заблокував рахунки. Хоча за минулий сезон кияни розрахувалися за газ на рівні 102%, — зазначив заступник голови КМДА.

Продовжуючи тему підвищення цін на опалення, Петро Пантелєєв сказав, що досі триває оформлення субсидій і для цього в органах соцзахисту навіть збільшений кадровий склад для прийому громадян.

За словами директора СВП «Київські теплові мережі» Євгена Глушака, всі рахунки заблоковані «Нафтогазом» через заборгованість. Тому «Київенерго» не може залучати інші організації, щоб проводити ремонтні роботи із заміни тепломереж.

— Може наступити момент, коли у нас підійдуть до краю матеріальні ресурси. Хоча постачальники надають труби і все необхідне для того, щоб почався опалювальний сезон. Ми залучили додаткові ресурси з інших підрозділів, щоб не гальмувати запуск тепла. На даний момент у нас через пошкодження від опалення відключено 137 будинків, але ці роботи сьогодні в плані, і тепло буде відновлено протягом доби. Також залишилося підключити 724 відомчих будинки та 624 ОСББ, — поскаржився Євген Глушак.

До Кабміну поданий законопроект, який дозволить розблокувати рахунки «Київенерго» і дозволить усім комунальним структурам Києва продовжити ефективну роботу.

QHA