КИЇВ (QHA) -

 

У найближчі три роки Прокуратура Криму, яка наразі працює на материковій Україні, зосередиться на зборі доказів порушення Росією норм міжнародного права, забезпеченням їхнього збереження і підготовкою кадрів для розслідування злочинів РФ у міжнародних судах.

Про це на презентації стратегії розвитку прокуратури на 2019 — 2021 рр. повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов, передає кореспондент QHA.

За його словами, доказову базу мають намір зібрати не тільки для національних судів, а й для Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

— Незалежно від того, коли закінчиться окупація, докази скоєння тяжких міжнародних правопорушень необхідно зафіксувати і зберегти, — зазначив Мамедов.

Прокуратура АРК планує розробити методики розслідування і процесуального керівництва у кримінальних правопорушення, які, за нормами міжнародного гуманітарного права, є військовими злочинами і злочинами проти людяності.

— Ці методики будуть пов'язані з розслідуванням злочину в умовах відсутності на території, у тому числі — за допомогою тісної співпраці з громадськими і правозахисними організаціями, — заявив Мамедов.

Прокуратура також продовжить інформувати громадян України, які проживають в окупованому Криму, про способи захисту своїх прав.

Таку ж роботу планують проводити з тими, хто залишив анексований півострів.

— Дуже важливий для нас розвиток кадрового потенціалу, здатного ефективно виконувати роботу в кримінальних виробництвах, де потрібні знання міжнародного гуманітарного і кримінального права, іноземних мов, міжнародної судової і слідчої практики, — зазначив прокурор АРК.

Особливу увагу в прокуратурі хочуть приділити розвитку IT-безпеки

— Йдеться про впровадження сучасних інформаційних технологій для захисту баз даних доказів, електронних засобів комунікації, у тому числі з особами, які проживають на окупованих територіях і піддаються переслідуванню, — повідомив Мамедов.

 

Відзначимо, під час презентації стратегії, Генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що за фактом розслідування подій в Криму в 2014 році Прокуратура АРК оголосила підозру 456 особам. Серед них — 64 колишніх депутата Верховної ради АРК, 21 депутат Севастопольської міської ради, так званий міністр охорони здоров'я Криму, а також 6 членів незаконного збройного формування "самооборона Криму".
 

Раніше повідомлялося, що прокуратура АРК викрила незаконну поставку води на "Кримський титан". У відомстві повідомили, що замасковану пластикову трубу в Каланчацькому районі Херсонської області проклали до анексованого Криму ще у 2014 році.

QHA