КИЇВ (QHA) -

У вересні під час проведення Генеральної асамблеї ООН оголосять про дату суду щодо справи Боїнга рейсу МН17, заявила заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

За її словами, у Нідерландах вже визначилися з місцем проведення суду, яке забезпечує всі умови для розгляду такого масштабного процесу.

— Думаю, що у вересні, під час Генеральної асамблеї ООН, коли зустрінуться лідери всіх країн зі слідчою групою, буде оголошено, коли саме створять суд. Засідання проходитиме у судовому комплексі "Схіпхол" у місті Бадхоеведорп, яке знаходиться близько 50 км від Гааги і в декількох кілометрах від аеропорту "Схіпхол".

Заступник Міністра зазначила, що до самого початку процесу ніяких нових імен слідство розголошувати не буде. Воно вже визначило коло осіб, причетних до трагедії, — це понад 100 осіб.

— Ніхто не буде називати зараз прізвища осіб, які дають свідчення ... тому що, по-перше, вони дуже хвилюються, щоб не втратити зв'язок з цими особами, щодо можливості втратити взагалі цих осіб.

Раніше у заяві глави Міністерства закордонних справ (МЗС) Великобританії Джеремі Ханта зазначалося, що Росія має визнати відповідальність за катастрофу Боїнга рейсу MH-17. Хант нагадав, що літак збили комплексом «Бук», який належав 53-й бригаді протиповітряної оборони Збройних Сил РФ.

QHA повідомляло, що 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році. Вони закликали Росію визнати свою відповідальність за катастрофу.

Джерело: Укрінформ

QHA