СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Оглухлому на одне вухо через нарив на голові кримському татарину Арсену Джеппарову надали медичну допомогу в СІЗО Сімферополя тільки через 3 дні. Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук кримський адвокат Джеміль Темишев.

Надалі ув’язненого можуть доставити до лікарні для операції.

— Сьогодні (2 травня — ред.) мого підзахисного Джеппарова Арсена оглянули співробітники медчастини СІЗО Сімферополя. Зараз знімають набряк і прикладають якусь мазь безпосередньо до місця запалення. Призначили уколи (антибіотики). Діагноз поки не встановили. Протягом 5-10 днів зніматимуть набряк і потім у разі необхідності вивезуть на операцію.

Раніше у Арсена Джеппарова з'явилася пухлина з лівого боку обличчя і внаслідок поганих умов утримання в СІЗО і ненадання своєчасної медичної допомоги вона призвела до втрати слуху на одне вухо. Зараз в ув’язненого постійні головні болі, про що він повідомив адвокату. Він щодня писав заяви з проханням направити його на операцію, проте ці звернення співробітниками ФСВП ігнорувалися.

Адвокат розцінює подібні дії співробітників ізолятора як тортури.

— Особисто мною вся ця ситуація розцінюється як спроба зламати Арсена. Ненадання медичної допомоги людині, що знаходиться в ув'язненні, фактично прирівнюється до тортур. Мета цих тортур особисто для мене цілком очевидна.

Нагадаємо, що 18 квітня 2016 року в селищі Краснокам'янка (Велика Ялта) силовики обшукали будинки Рефата Алієва і Арсена Джеппарова, після чого обох кримських татар затримали. Вони звинувачуються в причетності до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

ФОТО: інтернет

QHA