ЄРУСАЛИМ (QHA) -

В Єрусалимі на Храмовій горі у четвер, 27 липня, виникли чергові зіткнення, після того, як тисячі мусульман вперше за 11 днів повернулися до мечеті Аль-Акса для молитви. Напруга виникла після того, як ізраїльтяни закрили один із входів, через який намагалася пройти велика кількість людей, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на дані Палестинського Червоного Півмісяця.

У результаті зіткнень поранення отримали 37 палестинців. За даними ізраїльської поліції, палестинці почали кидали в правоохоронців каміння. У відповідь на це поліцейські застосували сльозогінний газ і гумові кулі.

Нагадаємо, раніше влада Ізраїлю вирішила відмовитися від застосування металодетекторів як складової комплексу заходів безпеки на Храмовій горі. Поліція почала їх демонтаж у ніч на 25 липня. У четвер мусульман закликали відновити молитви біля цієї святині.

Генсек Ліги арабських держав Ахмед Абу-ль-Гейт застеріг ізраїльський уряд, що спроби контролю релігійних об'єктів в Єрусалимі можуть привести до початку «релігійної війни». На його переконання, дії Ізраїлю можуть перевести конфлікт з політичної в релігійну площину.

Як повідомляло QHA, 26 липня ізраїльська поліція демонтувала залізні огорожі біля входу до однієї із святинь ісламу — мечеті Аль-Акса в Єрусалимі.

ФОТО: інтернет

QHA