КИЇВ (QHA) -

Значне зменшення рослинності в окупованому Криму може призвести до екологічної катастрофи. Про це повідомляється на сайті Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

— Дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану унікального рослинного світу Кримського півострова. Недбале ставлення окупаційної влади Російської Федерації до унікального природного середовища у північній, центральній та східній частинах Автономної Республіки Крим може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії грунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові, — йдеться у повідомленні.

Згідно з даними дистанційного зондування, індекс NDVI (застосовують для кількісної оцінки рослинного покриву) на анексованому півострові знизився до 0,3, що є найнижчим показником.

У порівнянні з 2016 роком, у червні 2018 року зареєстроване зниження індексу на 23%. Окрім цього, негативно позначилося на стані рослинності окупованого Криму зниження кількості опадів.

— Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України підкреслює, що нехтування цими негативними явищами окупаційною владою Російської Федерації може призвести до знищення унікальних екосистем Кримського півострова — у тому числі до руйнування заповідних ландшафтів, ерозії ґрунтів, запобігання веденню традиційного сільського господарства.

При цьому в МінТОТ заявили, що таке ставлення до рослинності півострова з боку окупаційної влади може свідчити про те, що РФ не зацікавлена ​​в розвитку Криму.

— Держава-окупант не зацікавлена ​​в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу і збитків для цивільного населення, яке проживає на цій території.

QHA повідомляло, що так званий міністр природних ресурсів окупованого півострова Геннадій Нараєв визнав, що на півострові масово вирубують ліс. Дерева знищують через будівництво федеральних трас та інших об'єктів інфраструктури.

QHA