КИЇВ (QHA) -

Український політв'язень Геннадій Афанасьєв приїхав разом із волонтерами та блогерами до Борисполя зустрічати визволених із полону «ДНР» українських громадян. Крім них, в аеропорту чекали з нетерпінням прибуття українців рідні і бійці з батальйону «Азов», «Волонтерського центру Січ 14» і небайдужі люди. Про це він розповів журналісту QHA.

— Не менше 300 людей приїхали зустрічати українських звільнених хлопців, стоячи 6 годин на холоді і не маючи можливості погрітися. Коли прибули хлопці, то люди біля мене стояли зі сльозами на очах. Я легше переношу такі зустрічі, оскільки я сам це пережив. Я пам'ятаю, як я шокований спускався по трапу літака і вперше побачив українське небо і великий простір навколо себе, — згадує Геннадій.

На його думку, звільненим українцям та їхнім родинам треба обов'язково пройти реабілітацію після полону бойовиків в ОРДЛО.

Він шкодує про те, що не вдалося обміняти всіх українських полонених на сепаратистів.

Вчора у швидкої допомоги відігрівалися замерзлі люди, чиї діти не повернулися з полону. Вони дуже переживали, і вони сподівалися, що серед тих, кого вдалося обміняти, будуть їхні рідні. Вони вірять в те, що їхні діти повернуться. Ми можемо бачити цих родичів на зустрічах із президентом або на акціях, де вони стоять із фотографіями. Вони продовжують боротися за своїх рідних, які залишилися в полоні бойовиків, розповів Афанасьєв.

Український політв'язень навів як приклад заяву від представника України у гуманітарній підгрупі контактної групи Віктора Медведчука про те, що незабаром відбудеться ще один обмін полоненими між Україною і бойовиками ОРДЛО.

Звільнені з в'язниць ОРДЛО зможуть розповісти про невідомих полонених українців.

Адже ми спочатку у списку заявляли 138 осіб, яких ми шукаємо. Нам російська сторона підтвердила 30, а потім, врешті-решт, вони підняли кількість людей для обміну до 73, але, на жаль, повного списку так і не визнали. Тому є надія, що через звільнених хлопців ми зможемо вийти на них, створивши ще один список полонених. Все ж Україні вдалося обміняти хлопців за рахунок тиску міжнародної спільноти на Росію і завдяки Мінським угодами. І дуже показово те, що ми не віддали жодного росіянина, який перебуває в наших в'язницях. Згідно з домовленістю між українською і російською сторонами, їх обміняють лише на українських політв'язнів, які перебувають в російських в'язницях, розповів Афанасьєв.

QHA повідомляло, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про готовність України до другої хвилі обміну полоненими.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA