РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Кримськотатарський правозахисник, фігурант надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір» (ялтинська група) Емір-Усеін Куку під час судового засідання у Військовому гарнізонному суді (Ростов-на-Дону, Росія) вчора, 11 липня, передав письмову заяву про голодування. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Адресатами заяви вказані: президент Росії Володимир Путін, генеральний прокурор Росії Юрій Чайка, а також генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко.

Куку вимагає звільнити політв'язнів і заявив, що не припинить голодування, поки не вирішиться це питання.

— Я, Куку Емір-Усеін Кемалович, 26.06.1976 року народження, громадянин України, кримський татарин, мусульманин, оголошую голодування (відмова від прийому їжі) з 06:00 26.06.2018 року до тих пір, поки не вирішиться питання зі звільненням політв'язнів у російських в'язницях, виправних колоніях, у кількості 70 чоловік (повний список вказано у Резолюції Європарламенту від 14.06.2018 року, а також представлений Уповноваженій з прав людини Верховної Ради України Денісовій Л.Л., правозахисною організацією Amnesty International Ukraine), — йдеться у заяві.

Він вимагає припинити репресії на анексованому півострові.

— Окрім того, я вимагаю припинити репресії проти кримських татар та інших віруючих в Криму. Справжнім голодуванням я висловлюю солідарність з раніше оголосившими голодування Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Олександром Шумковим, Олександром Кольченком, Станіславом Клихом.

QHA повідомляло, що Емір-Усеін Куку за час голодування схуд на дев'ять кілограм. Адвокат Едем Семедляєв зазначив, що у середньому Куку втрачає по 600 грам на день.

Нагадаємо, 10 липня стало відомо, що Емір-Усеін Куку перебуває у медичній установі СІЗО в Ростові-на-Дону.

QHA