КИЇВ (QHA) -

Право власності на майно санаторіїв «Україна», «Ай-Петрі», «Орлине гніздо», «Золотий пляж», розташованих в анексованому Криму, зареєстровані за Україною, йдеться у повідомленні Генеральної прокуратури України.

Так, право власності над цими чотирма санаторіями належить Фонду державного майна України. Загальна площа нерухомого майна становить близько 11 тисяч квадратних метрів.

Повідомляється, що Прокуратура АР Крим вживає заходів щодо контролю над виконанням цих судових рішень, ухвалених до тимчасової окупації півострова Росією.

Раніше повідомлялося, що російська влада Криму продала за 1,5 млрд рублів (близько 620 млн грн) акції санаторіїв «Місхор», «Дюльбер» і «Ай-Петрі», які знаходилися у державній власності. 3 липня стало відомо, що за три санаторії таке собі ТОВ «Керуюча компанія інфраструктурних проектів» заплатить 24 мільйони доларів. Ця компанія створена після анексії і зареєстрована у Сімферополі двома росіянами. Один з них — генерал-полковник Володимир Зарицький.

Підконтрольний Росії парламент Криму погодив продаж ялтинських санаторіїв «Ай-Петрі», «Місхор» і «Дюльбер» восени 2017 року. До «націоналізації» ці санаторії мали українських власників в особі Верховної Ради України і підприємства українських профспілок «Укрпрофоздоровниця».

Раніше повідомлялося, що підконтрольний Росії "парламент" Криму проголосував за конфіскацію частини майна рекреаційного комплексу Nautilus в Гурзуфі, який пов'язують з українським олігархом Ігорем Коломойським.

Раніше «глава» анексованого півострова Сергій Аксенов сказав, що передача у власність Росії декількох кримських санаторіїв для дітей — це нормальна практика.

QHA