КИЇВ (QHA) -

29 березня в київському Міжнародному виставковому центрі відбулося офіційне відкриття ХХІІІ Міжнародної туристичної виставки UITT-2017 «Україна — подорожі та туризм», в якому взяли участь провідні представники туристичного бізнесу, дипломати, іноземні гості та представники державних структур України.

У туристичній сфері України виставка UITT-2017 є вже традиційною важливою подією, яка щорічно збирає професіоналів туристичного ринку міжнародного і національного рівнів, представників національних і регіональних туристичних комітетів, туроператорів, готельєрів тощо. У порівнянні з минулим роком кількість заявлених і зареєстрованих учасників збільшилася на 50%. Серед анонсованих країн і напрямів — Болгарія, Грузія, Домініканська Республіка, Єгипет, Індонезія, Іспанія, Італія, Кіпр, Литва, Польща, США, Танзанія, Туніс, Туреччина, Україна, Чорногорія та інші.

Традиційно значну частину виставкового майданчика займає Турецька Республіка, яка в цьому році представлена ​​більш ніж десятьма стендами різних компаній і готелів. Окремі стенди отримали і такі турецькі туристичні райони, як Кушадаси і Кемер.

Одним із найважливіших гостей на заході став радник Міністерства культури і туризму Турецької Республіки Баки Алкачар. Він підкреслив: після того як Туреччину в 2016 році відвідали мільйон українських туристів, міністерство готове робити все необхідне для збільшення туристичного потоку до Республіки. І участь у виставці великої кількості турецьких компаній доводить рішучість турок у даному питанні.

— Туристичні відносини між нашими країнами — на дуже хорошому рівні. Однак не можна сказати, що вони стабільні. У минулому році був зафіксований значний ривок (українського турпотоку. — Ред.), і це стало імпульсом у турецько-українських відносинах. Ми віримо, що підписання угоди про поїздки за внутрішніми паспортами тільки поліпшить ситуацію, — зазначив Алкачар.

Радник турецького міністра висловив надію на те, що в 2017 році український турпотік до Туреччини виросте на 15-30%, і подякував Україні за підтримку туристичної сфери Республіки настільки високими показниками.

Глава департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга, у свою чергу, висловив подяку турецькій стороні за участь у Міжнародній виставці та акцентував увагу на тому, що Україні на прикладі Туреччини варто вчитися роботі в туристичній сфері.

— Туреччина — найближчий сусід для України, у неї можуть повчитися багато країн світу. Але Україна просто зобов'язана вчитися у Туреччини, як розвивати туристичну сферу. Туреччина — приклад для всього світу, як треба ставитися до туризму.

Після виступів високопоставлених гостей Баки Алкачар та Іван Ліптуга нагородили переможців фотоконкурсу «Усміхнені українці в Туреччині», в якому змагалися наші співгромадяни, які відпочивали в Республіці. В якості призів переможцям дісталися вечеря в одному з ресторанів Києва, авіаквиток до Туреччини, а ті, які посіли перше і друге місця, були нагороджені тижневим відпочинком у Стамбулі та Антальї.

QHA