КИЇВ (QHA) -

Безвізовий режим для українців — це перш за все свобода вибору туроператора, турів та авіаквитків. Однак хоча б деякий час варто прислухатися до порад досвідчених операторів ринку і власників туристичних компаній. Про актуальний стан галузі QHA розповіли визнані українські експерти у сфері відпочинку.

Читайте першу частину матеріалу тут.

В ЄС треба платити за кожен чек, а у Туреччині — all inclusive

Яким чином введення безвізового режиму з 22-а країнами ЄС змінило малюнок туристичної галузі для українців? По-перше, відсутність необхідності стояти у чергах до візових центрів посилила самостійність туристів. З кожним роком українські мандрівники все краще розбираються у географії і все активніше користуються інтернетом, зокрема відгуками у соціальних мережах, підбираючи собі тури, бронюючи авіаквитки і готелі.

При цьому турфірми все ще сильні знанням розпродажів і так званими «гарячими турами». Вони часто ламають стереотип про те, що самостійне замовлення туру знижує їхню ціну. Адже нерідко контрактні ціни на перельоти, пропоновані турфірмами, нижчі за ті, які самостійні мандрівники спроможні знайти на просторах інтернету.

— Однією з нових туристичних тенденцій стає колективний туризм. Це коли група людей, об'єднаних спільними інтересами, збирається, щоб позайматися серфінгом, пограти у гольф, покататися на яхтах. Люди хочуть незвичайний відпочинок, відходять від стереотипів або замовляють екстремальний тур, щоб полоскотати собі нерви, збадьоритися від плинності і одноманітності мегаполісу, ділиться інформацією директор туристичної компанії Тетяна Сидоренко.

За її словами, одним з найпопулярніших питань, яке ставлять українські туристи у пошуках туру, є навіть не ціна. Багато хто хоче поїхати туди, де немає туристів з Росії. Втім, з огляду на негативну репутацію і агресивність російських туристів, причина подібних питань цілком зрозуміла.

Відповідаючи на запити клієнтів, туроператори традиційно пропонують Єгипет, а також турецьке узбережжя Мармарису, Фетхії, Бодрума, в яких росіяни поки, як правило, не відпочивають. До слова, саме Туреччина як і раніше тримає пальму першості серед літніх курортів, пропонуючи повноцінний відпочинок за ціною від 200 доларів на тиждень на «гарячі тури».

— Ця вартість включає переліт, трансфер, тобто повністю весь туристичний пакет. Ну, а за 250 доларів на людину поки ще можна купити недорогий економічний варіант розміщення у тризірковому готелі, повідомила Сидоренко.

Вона розповіла, що і мандрівники з дітьми в літній сезон у 70% випадків вибирають курорти Туреччини, які не мають конкурентів за умовами відпочинку і цінами на авіапереліт.

— Оскільки цього року в Туреччину летять відпочити і росіяни, то торішніх цін у 200 доларів вже не буде. Хоча в якості альтернативи після Туреччини йде Болгарія, курорти якої пропонують економ-варіанти за смішними цінами, особливо якщо в якості транспорту виступає автобус, зазначила Тетяна Сидоренко.

Директор туристичної компанії Олександра Чередникова так аргументує переваги Туреччини перед європейськими курортами:

У Туреччині ти отримав all inclusive і ще більше послуг і сервісу. Тебе зустріли і червону доріжку постелили. Турки дуже люблять наших туристів. Тому на сьогодні я не бачу альтернативи Туреччині на ринку літнього відпочинку. Хоча багато єврокурортів, образно кажучи, намагаються запропонувати себе клієнтам Греція, Іспанія, але за кожен чек у Європі треба заплатити. Це будуть тільки сніданки, а за вечерю платиш і за вхід в тематичні парки платиш.

80% хороших українських пансіонатів вже заброньовані на літо

Директор центру розвитку туризму в Україні Володимир Царук у своїй роботі більше орієнтується на внутрішній туризм:

З українських курортів на сьогодні найзатребуванішими є Бердянськ, Коблево, Одеса, потік іноземних туристів до розкручених закладів зростає. І хоча подалі від Одеси є непогані пляжі, але інфраструктура набагато гірша. А зусиль, які робляться для приведення в порядок пляжів, для залучення більшої кількості своїх і тим більше іноземних туристів, на сьогодні недостатньо. Потрібна інфраструктура насамперед дороги.

Відмінною тенденцією нинішнього літнього сезону Царук вважає той факт, що на 1 червня від 70 до 80% місць у хороших пансіонатах Одеси та Херсона вже продані або заброньовані. А до повного завантаження дитячих таборів, за його словами, залишилися лічені дні.

— На Херсон переорієнтувалися потоки українських відпочивальників, які раніше їздили у Крим. Якщо брати статистику «Укрзалізниці», то поїздів на південь не вистачає і дістатися до Херсона важко, незважаючи на початок сезону. Квитки на рейси «Міжнародних авіаліній України» до Херсона теж викуплені до вересня, зазначив Царук.

При цьому, за його словами, на сьогодні головна проблема Херсона полягає в тому, що відпочивальникам важко знайти там пристойний готель хоча б на рівні чотирьох зірок.

Тому державі і владі слід серйозно турбуватися питанням створення інфраструктури, в першу чергу готелів і доріг, які дозволять гарантувати туристам високий рівень сервісу, а згодом стануть джерелом податкових надходжень до бюджету.

Підбиваючи попередні підсумки старту високого туристичного сезону 2017 року, можна з упевненістю констатувати, що українці були готові до нього. Безвіз відкрив перед цікавими жителями українських мільйонників і маленьких містечок і сіл майже безмежні можливості для подорожей, відпочинку, пригод, відкриттів і досліджень Європи та її цінностей.

Та й взагалі, туристична галузь України після двох проведених конкурсів «Євробачення» і чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012», незважаючи ні на що, заробляє бали у світовому табелі про ранги. Наше вигідне становище у центрі Європи, а також недорогий і з кожним роком досконаліший готельний сервіс можуть послужити гарантією того, що і європейські і, наприклад, китайські туристи одного разу захочуть відвідати нашу країну і ближче пізнати не тільки її пам'ятники і красу природи, але й українців, що радо зустрічають всіх гостей, які приходять до них з миром.

Едуард Солодовник

ФОТО: інтернет

QHA