ОДЕСА (QHA) -

Чорноморські круїзи знову стануть реальністю. Перспективи розвитку круїзних ліній і пасажирського поромного сполучення між рядом країн директор департаменту туризму МЕРТ Іван Ліптуга обговорив із послами Болгарії в Україні — Краcимиром Мінчевим та Туреччини  Йонетом Джаном Тезелем, старшим радником посольства Грузії Олександром Кіпіані, а також радником румунського посольства Овідієм Танасе.

— На жаль, в останні три роки стався майже стовідсотковий спад щодо круїзних заходжень суден у басейн Чорного моря. Це не тільки проблема України, яка втратила порти Криму, але також питання безпеки і збройних конфліктів у Туреччині, що призвело до зупинки суднозаходів великих круїзних компаній, наприклад, Costa Cruises, MSC, Royal Carribean, Hapag-Lloyd Cruises, Phoenix Reisen Gmbh та інших в порти Чорного моря, зазначив Іван Ліптуга.

За його словами, небезпека, навіть формальна, по-перше, значно зменшує попит в цьому напрямку, а по-друге, підвищує вартість страхування пасажирів, що впливає на загальну вартість круїзних пакетів.

Крім того, майже добовий перехід від Босфору в Україні мав сенс, якщо туристи могли відвідати відразу кілька портів — Одесу, Ялту і Севастополь. Однак після анексії Криму залишилася тільки Одеса. У цифрах це виглядає так: 2013 рік 148 суднозаходів, 2014 року 14, 2015 13, 2016 2.

На 48-й асамблеї Асоціації круїзних портів Medcruise, яка проходила 22-25 червня 2016 року в Одесі, питання про таку ситуацію в Чорному морі викликав палку дискусію з представниками майже всіх круїзних компаній, які здійснювали круїзи в Чорному морі, але призупинили їх. Головним аргументом круїзних компаній щодо відновленню ліній були економічні показники і безпека, повідомив Ліптуга.

Він також наголосив, що у березні цього року в ході виставки UITT-2017 на переговорах з турецькою стороною Україною було ініційовано початок діалогу з відновлення та створення нових круїзних і поромних маршрутів по Чорному морю між країнами-партнерами.

Посли всіх країн, які були присутні на зустрічі, висловили високу зацікавленість у розвитку чорноморських круїзів. Більш того вже є перші прораховані варіанти семиденних круїзів по західній частині Чорного моря, а також триденних круїзів між Одесою і Стамбулом, — поділився радісною новиною директор департаменту туризму МЕРТ.

ФОТО: QHA, інтернет

QHA