МОСКВА (QHA) -

Держдума на засіданні в середу, 19 липня, у третьому читанні прийняла закон про введення курортного збору в окупованому Криму, а також у Краснодарському, Ставропольському і Алтайському краях. Про це повідомляє ТАСС.

Остаточна версія закону передбачає, що курортний збір підлягає зарахуванню до бюджету суб'єктів РФ. Для збору і розподілу цих коштів створять Фонд розвитку курортної інфраструктури, кошти з якого можна буде витрачати тільки на проектування, будівництво, реконструкцію, ремонт, упорядкування та утримання курортної інфраструктури.

У 2018 році до бюджетів муніципальних утворень направлять 70% прогнозованих доходів від сплати збору на території відповідного муніципальної освіти. У наступні роки 100% коштів фонду будуть розподіляти між муніципалітетами. У суб'єктах пропонується створити громадські ради для контролю за цільовим витрачанням фінансів фонду.

Планується, що у перший рік ставка курортного збору не повинна перевищувати 50 рублів на добу, а потім поріг підвищать до 100 рублів. Крім того, розмір збору залежно від сезону може бути знижений до нуля. Платниками внеску будуть громадяни, які більш ніж на добу зупиняться у готелі або іншому об'єкті розміщення. Законом також визначені пільгові категорії громадян, які звільняються від сплати збору.

Закон передбачає, що у регіонів є право додати свої пільги з курортного збору, а муніципалітети отримають право надавати регіону рекомендації з пільг на сплату збору.

Як повідомляло QHA, у РФ придумали спосіб збільшити кількість російських туристів в окупованому Криму. Так, Володимир Петров, одіозний депутат Законодавчих зборів Ленінградської області, запропонував Ростуризму ввести збір для росіян, які виїжджають на відпочинок за кордон.

ФОТО: інтернет

QHA