КИЇВ (QHA) -

Жителі України 2018 року, крім рейсів найбільшого європейського авіаперевізника Ryanair, ймовірно, зможуть скористатися й послугами інших відомих лоукост-компаній — EasyJet та Eurowings, вважає міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Я дуже сподіваюся, що наступного року ми зможемо вітати в Україні як компанію Ryanair, так і компанії EasyJet, Eurowings. Тому що це не тільки дешеві польоти для українців, а й залучення туристів в країну, сказав глава Мінінфраструктури на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією у четвер у Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на уточнювальне запитання журналістів, чи йде мова про конкретні переговори з цими компаніями про вихід в Україну у 2018 році, Омелян сказав: «Я не буду поки коментувати».

У той же час він наголосив, що впевнений, що Ryanair, запланований старт роботи якої в Україні з вересня цього року зірвався через конфлікт з аеропортом «Бориспіль», наступного року точно розпочне польоти в країну.

— Ryanair: реалістичний (термін)  2018 рік. Але це точно відбудеться, сказав міністр.

На його думку, аеропорт «Бориспіль» має переглянути свою позицію в переговорах з бюджетними авіакомпаніями, зробивши основним показником своєї роботи кількість обслуговуваних пасажирів. Згідно з прогнозами Омеляна, цього року «Бориспіль» збільшить пасажиропотік на 16% — приблизно до 10 млн, а потім за два роки може довести його до 20 млн.

На даний час найбільшим бюджетним авіаперевізником на українському ринку є угорська авіакомпанія Wizz Air, пасажиропотік якої в 2016 році до Києва і з Києва склав 418 тис. Потім компанія повідомила про плани збільшити його в 2017 році до 750 тис. Без урахування пасажирів, яких вона почала з квітня обслуговувати у Львові. А в липні Wizz Air заявив про намір в 2018 році подвоїти операційну діяльність в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA