СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

За чотири роки анексії Криму туристичний потік на окупований півострів скоротився у 3 рази. Про це повідомляється у звіті благодійного фонду «Майдан закордонний справ» «Сіра зона. Кримський півострів: чотири роки окупації».

— Після окупації Криму потік українських туристів і туристів з «далекого зарубіжжя» практично повністю зник. Крим перетворився в курорт тільки для російських туристів. При цьому якісний склад туристів з РФ також зазнав змін, — йдеться у звіті.

У звіті відзначили, що після окупації в Крим почали їздити туристи з низьким рівнем доходів у порівнянні з 2000 — 2013 рр., коли до Криму приїздили туристи з РФ із середнім і високим рівнем доходів.

— Навіть кримські туристичні чиновники вважають, що високі податки на землю і майно змушують готельєрів, особливо міні-готелів, згортати бізнес — за чотири роки розмір платежів до бюджету зріс вдесятеро, — йдеться у звіті.

Це призвело до зниження зайнятості населення Криму в обслуговуванні туристів та, відповідно, зниження у декілька разів рівня доходів населення від курортного сезону.

— У поєднанні з цими проблемами, скорочення туристичного потоку до Криму після окупації приблизно у 2 – 3 рази робить інвестиційну привабливість кримських курортів навіть для інвесторів з РФ вкрай низькою, відзначають у фонді.

Нагадаємо, окупанти заявили, що у минулому році анексований Крим відвідали 500 тисяч іноземних туристів. У так званому міністерстві курортів і туризму Криму заявили, що півострів увійшов до трійки найпопулярніших місць для іноземців у Росії і за кількістю відвідувачів обігнав Татарстан і Підмосков'я.

QHA