КИЇВ (QHA) - -

Цього року до Мекки відправляються паломники практично з усіх регіонів України. Квота на хадж не змінилася: з 2009 року вона становить 200 осіб. У посольстві Саудівської Аравії відзначають, що в останні роки з України більше 200 мусульман для хаджу не набирає.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов зазначає, що кількість мусульман скоротилося через окупацію Криму Росією.

— Багато кримських татар виїжджають у хадж вже за російськими закордонними паспортами через організовану російську делегацію і посольство Саудівської Аравії в Москві, — пояснює Саїд Ісмагілов.

Організатори хаджу зізнаються, що в цьому році очікується жаркий сезон, але віруючих спека не лякає.

Зараз паломники летять транзитом через Амман, а до цього добиралися через Стамбул українськими авіалініями. Також користувалися і прямими рейсами в Медину.

Ціна поїздки в Мекку в доларовому еквіваленті не змінилася, і це позначається на кількості паломників. Українські мусульмани не отримують підтримки від держави — вони здійснюють паломництво за свій рахунок.

— Я приїхала з Єгипту. Перший раз їду в Мекку. Очікую щирої молитви, смирення і того, що Аллах простить мої гріхи, — розповідає учасниця хаджу єгиптянка Лейла.

З Києва в Мекку летить 61 паломник. Всі вони з трепетом чекають хаджу, адже для правовірного мусульманина це релігійний обов'язок і один з п'яти стовпів ісламу.

Згідно з приписами Корану, при наявності фінансових і фізичних можливостей людина повинна здійснити хадж як мінімум раз у житті. На батьківщину паломник, за словами пророка Мухаммеда, повертається як немовля — чистим від гріхів і мирських спокус.

Духовний настрій українських мусульман високий.

ФОТО: QHA

QHA