КИЇВ (QHA) -

Відвідини окупованого Криму іноземцями для лікування і оздоровлення не передбачено відповідними українськими процедурами. Тому плани Росії залучити до Криму іноземців за допомогою введення «лікувального безвізу» означатиме для самих таких відпочивальників порушення українського законодавства і накладення санкцій.

Таким чином у прес-службі Міністерства закордонних справ України агентству QHA прокоментували нещодавно озвучену пропозицію окупаційної влади Криму запровадити безвізовий режим для іноземців, які захочуть приїхати в Росію на лікування, перш за все у санаторії і на курорти, і таким чином залучити їх до оздоровниць Криму.

У МЗС акцентували, що порядок в’їзду до тимчасово окупованої АР Крим регулюється законодавством України — Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 367. І будь-яка спроба в’їзду іноземця до Криму не за визначеним у цій постанові Порядком, у тому числі за таким «лікувальним безвізом», у разі його введення країною-окупантом, розглядатиметься як порушення українського законодавства і матиме відповідні наслідки для порушника.

— Можливість відвідання іноземними громадянами території Криму з лікувально-оздоровчою метою не передбачена Порядком в’їзду до тимчасово окупованої АР Крим. Тому в'їзд іноземців на окуповану територію з лікувально-оздоровчою метою буде вважатися обходом визначеної Україною процедури і становитиме порушення українського законодавства, і стане наслідком притягнення до відповідальності згідно із законом, — наголошують у МЗС.

У відомстві також нагадали, що відповідно до пункту 3 Порядку, в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти: іноземців та осіб без громадянства — за паспортним документом і спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби (ДМС) України або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області; громадян України— за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Нагадаємо, нещодавно російський «Коммерсантъ» повідомив, що Міністерство охорони здоров'я РФ спільно з Міністерством закордонних справ РФ ведуть роботу над особливим візовим режимом для іноземців, які хочуть лікуватися в Росії. Передбачається, що іноземні пацієнти зможуть провести в Росії 30 днів без оформлення в'їзних документів, а потім, за нагальної необхідності, отримати «медичну візу» за полегшеною схемою. Ініціатива пролунала від влади окупованого Росією Криму, оскільки через санкції та різке скорочення турпотоку, курортна галузь півострова зазнає значних збитків.

На думку радника підконтрольного Кремлю глави "уряду Криму" Сергія Стрельбицького, «лікувальний безвіз» підтримає курортну галузь і «допоможе зламати режим санкцій», дозволивши залучити іноземців до лікування в оздоровницях Криму. Стрельбицький впевнений, що подібна можливість зацікавить громадян далекого зарубіжжя, особливо в умовах сприятливого для них курсу валюти, тобто в умовах знеціненого російського рубля.

Раніше курортники з Москви, які відвідали Крим нелегально, розкритикували рівень туристичного сервісу на окупованому півострові.

QHA