КИЇВ (QHA) -

Кількість російських туристів, що відвідали Крим у січні-серпні, зменшилася на 4,2% в порівнянні з показниками торішнього сезону. За вісім місяців на півострові відпочило близько 4,1 млн громадян РФ, стверджує Газета.RU.

За словами «екс-міністра» курортів і туризму Криму Сергія Стрельбицького, основну частину турпотоку до Криму складають російські туристи — в минулому сезоні вони склали 83,5% відпочивальників. Решта 16,5% іноземці. Відсоток гостей з далекого зарубіжжя дуже невеликий (близько 4-5%). Cтатистика демонструє охолодження інтересу росіян до анексованого Криму. Надії «влади» АРК, яка передбачала цього року туристичний потік на рівні минулого року, не виправдовуються.

На думку представників туристичної галузі, насправді турпотік на півострів набагато нижчий. Гендиректор компанії «Дельфін» Сергій Ромашкін повідомляє про скорочення турпотоку приблизно на 10%.

— У Криму статистику про туристів вважають на підставі даних аеропортів про кількість тих, хто в'їхав і переправився через Керченську протоку. Однак не всі, хто в'їхав таким чином, є туристами, відзначає експерт.

Голова правління регіонального відділення Російського союзу туріндустрії у Криму і Севастополі Борис Зелінський заявив, що турпотік на півострів міг просісти і зовсім на 20%.

Фахівці пояснюють минулорічний сплеск інтересу росіян до анексованого Криму тим, що були обмежені можливості для відвідин Туреччини і Єгипту. Цього року через зміцнення рубля багато росіян вважали за краще поїхати за кордон, аніж відпочивати на півострові. За даними Росстату, за перші шість місяців 2017 року виїхали в туристичних цілях за кордон 17,1 млн росіян. Минулого року йшлося про менш гучну цифру — 13,2 млн осіб.

Відносини Росії і Туреччини погіршилися 2015 року, коли турецький винищувач збив у Сирії російський бомбардувальник Су-24. Ситуація призвела до того, що чартерам заборонили літати в Турецьку Республіку. Але після тривалої перерви цієї весни чартерні рейси до Туреччини поновилися. Росстат фіксує, що за січень-червень 2017 року Туреччину відвідали 1,6 млн росіян. За аналогічний період 2016 року їх були всього 168 тис. осіб, тоді як в перші півроку 2015 року — майже 1,4 млн туристів. Сьогодні уряд Росії ввів заборону на продаж турів до Єгипту. Але, як зазначають джерела, вже восени поточного року країни можуть відновити авіасполучення. Тому слід очікувати, що в наступному сезоні ще менше росіян захочуть відпочити на півострові.

Нагадаємо, Держдума РФ 19 липня прийняла закон про введення курортного збору в окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA