КИЇВ (QHA) -

За офіційними даними російської влади, кількість туристів у Криму знизилася на 10%. Кримські туроператори кажуть про зменшення турпотоку на 20%.

— Ситуація у Криму з туризмом, певним чином, критична. Думаю, показники Росія перебільшила, тому що турпотік знизився більш ніж на 30%. Йдеться про російських туристів, — стверджує голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха.

Також він прокоментував відвідування окупованого півострова українськими громадянами. Основними причинами зменшення турпотоку з України Голубаха вважає мілітаризацію території та неконкурентоспроможне співвідношення ціни і якості, в порівнянні з багатьма країнами з розвиненим туризмом — Туреччиною, Єгиптом, Грецією, Болгарією. Крім того, з'ясувалося, що українці тепер не користуються послугами туроператорів, плануючи поїздку в АРК.

— Українці майже не бронюють відпочинок у Криму. Туди їдуть здебыльшого до родичів або якщо мають там нерухомість. Крим перестав бути територією масового відпочинку, особливо для українців, зазначив експерт.

Що стосується туристичних перспектив півострова як привабливого курорту, Ігор Анатолійович наголосив: вони досить примарні, навіть в разі запуску Керченського мосту.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим 2014 року. ЄС ввів економічні санкції щодо РФ — європейські інвестиції в кримську економіку повністю заборонені. Крім цього, обмежувальні заходи поширюються на надання туристичних послуг в АРК і Севастополі. Також заборонені візити круїзних суден в порти півострова. Згідно із законодавством України, перетин кордону Криму з території Росії є незаконним.

QHA