КИЇВ (QHA) -

В акваторіях Чорного моря під час наукових досліджень були виявлені нові види забруднювачів. Про це під час прес-конференції на тему: «Наскільки здорове наше Чорне море: 12 унікальних фактів» повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає кореспондент QHA.

— Вперше в українській акваторії були використані сучасні методи хімічного аналізу, які показали, що не тільки нафтопродукти несуть забруднення, але в тому числі, і продукти фармацевтичної та парфумерної промисловості... Це новий виклик, — сказав він.

Однак міністр зазначив, що основним джерелом органічного забруднення Чорного моря є води Дунаю.

— Результати дослідження показали, що основним джерелом такого типу забруднення є води Дунаю. Для нас це чіткий сигнал для активізації нашої присутності в «Дунайській стратегії» (Стратегія ЄС для Дунайського регіону. — ред.) і участі України в рамках роботи такого інструменту, — додав він.

У рамках спільних чорноморських досліджень, які проводилися в Україні та Грузії в 2016 році в рамках проекту ЄС/ПРООН «Покращення екологічного моніторингу в Чорному морі (EMBLAS-II)», прибережні води Криму не були досліджені через окупацію півострова.

ФОТО: інтернет

QHA