ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Аналог судна, яке входило до складу Дніпровської флотилії періоду російсько-турецької війни 1735-1739 рр., що курсує біля запорізьких берегів Дніпра, є частиною туристичного проекту.

Автори проекту впевнені, що екскурсійні маршрути на козацьке судно притягнуть українців до туристичного Запоріжжя.

Історик Петро Бойко є одним з авторів розробки туристичного маршруту на козацькій чайці (човні) довкола острова Хортиці. Він брав безпосередню участь і у створенні креслень чайки.

Петро Бойко запевняє, що відтворене судно максимально схоже з тим, на якому плавали запорізькі козаки у XVIII столітті.

— Судно виготовлене з дуба. Має весла, але для легкості керування ми додали частинку сучасності двигун. Хоча, розганяючись, судно набирає швидкість 7 кілометрів на годину.

Більшість бажаючих керувати судном за допомогою весел втомлюються через пару кілометрів, коментує Петро Бойко.

З листопада минулого року, коли судно вперше спустили на воду, і до сьогодні у Запоріжжі вже побували більше десяти туристичних груп, залучених новим екскурсійним маршрутом по Дніпру.

Варто зазначити, що в «козацьких походах» беруть участь не тільки запорожці — гості приїздять з усіх куточків України.

Туристи з Київської області впевнені, що завдяки прогулянці на козацькій чайці сучасні школярі можуть детальніше познайомитися з історією України, зокрема з її козацькою добою, в реальності, а не тільки на сторінках підручників.

Довідка. Козацька чайка, відтворена у Запоріжжі, є єдиною в Україні. Ця човен, виготовлений ​​з дуба і корабельної сосни, довжиною 14 м, вміщує до 50 осіб. Її створення зайняло близько року.

QHA