КИЇВ (QHA) -

За даними Всесвітньої туристичної організації ООН (ЮНВТО), вклад туризму у світовій ВВП досягає близько 10%, а загальна кількість людей, задіяних у сфері туризму, становить близько 11%. У зв'язку з цим зважена державна політика в туристичній галузі є важливою складовою сталого економічного розвитку країни.

— Розвиток туризму стимулює зростання у тих сферах національної економіки, які забезпечують функціонування туристичної галузі України. Це особливо важливо для регіонального розвитку України. Крім того, у нас є широкі можливості для цілорічного туризму завдяки унікальним природним можливостям, історичної та культурної спадщини. Схвалення Стратегії розвитку туризму дозволить більш ефективно координувати роботу в цьому напрямі, — повідомив перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Прес-служба КМУ інформує, що Стратегія визначає підхід державної туристичної політики в частині: забезпечення безпеки туристів, нормативно-правового забезпечення, розвитку профільної інфраструктури, персоналу, маркетингової політики розвитку курортів.

Стратегія передбачає, що до 2026 року кількість іноземних туристів в Україні збільшиться у 2,5 рази, а внутрішніх — у 5 разів, на стільки ж збільшиться кількість робочих місць у сфері туризму. Також п'ятикратно збільшиться кількість суб'єктів туристичної діяльності в рамках зміцнення позитивного іміджу України як країни, привабливої ​​для туристів. Передбачається, що під час подорожей в Україні гості будуть витрачати до 80 млрд грн на рік.

Аналітики також прогнозують 10-кратне збільшення наповнення бюджетів усіх рівнів у результаті здійснення туристичної діяльності.

— Розробка туристичної Стратегії — це одна з умов, яку ми повинні виконати в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Уже створено план заходів, ведеться активний діалог з представниками українського бізнесу, опрацьовується законодавча база, — зазначив заступник міністра МЕРТ Михайло Титарчук.

ФОТО: інтернет

QHA