КИЇВ (QHA) -

Голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету ВРУ Анна Романова розповіла кореспонденту QHA про те, чого не вистачає у правовому полі, що треба зробити уряду і чому Україні варто інвестувати у туризм.

QHA: Анно, Ви активно займаєтеся законотворчою діяльністю. Зокрема подавали законопроекти, пов'язані із держпідтримкою співпраці з іноземним українством, створенням молодіжних центрів, підтримки Міжнародного дитячого центру Артек. Яких Законів України сьогодні, на 26-й рік незалежності не вистачає для повноцінного розвитку туризму в Україні?

Анна Романова: Бракує законів, які давали б реальні преференції для людей, які розвивають внутрішній і в'їзний туризм. Тобто щоб до нас приїздили і користувалися українським туристичним продуктом, а не залишали гроші за кордоном.

QHA: Згідно з інформацією аналітиків, українські туристи щорічно вивозять за кордон близько 5-6 мільярдів доларів. Які невідкладні, першочергові кроки треба зробити уряду, щоб ці гроші залишилися в Україні?

Анна Романова: Затвердити і реально розглядати туріндустрію як один з пріоритетів соціально-економічного розвитку країни. Реалізувати ряд протекціоністських кроків для пріоритету розвитку українського туристичного продукту. Створити реальні преференції для турбізнесу: готелів, операторів, які працюють на в'їзд і внутрішній туризм.

Це і податкові пільги, і мікрокредитування для малого бізнесу у сфері української туріндустрії. Наприклад, податкові канікули для підприємців, які розвивають сільський туризм.

QHA: Туризм в Україні — це галузь економіки, чого вперто не помічають представники влади. Як зробити, щоб виникли тисячі робочих місць і мільярдний прибуток потрапляв до бюджету України?

Анна Романова: Перший крок із запуску туріндустрії однозначно треба зробити державі. Створити ефективну стратегію, закладати кошти у бюджеті для промоції України та її туристичних ресурсів у світі. Такі інвестиції можуть окупитися кілька разів, оскільки туріндустрія створює найбільше робочих місць. Це галузь, в якій задіяні тисячі людей (ресторатори, гіди, екскурсоводи, перевізники, народні умільці).

ФОТО: інтернет

QHA