КИЇВ (QHA) -

 У 2017 році потік туристів з України, які відпочивають на курортах і зупиняються в готелях Туреччини, зріс на 23% порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

У цілому ж Туреччина ставить перед собою амбітні плани до 2023 року (сторіччю проголошення Турецької Республіки) домогтися показника у 50 мільйонів туристів на рік. У 2017 році прогнозується цифра у 31,4 мільйона туристів.

Про це йшла мова на сьогоднішньому прес-сніданку, організованому офісом з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні, в якому брали участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Туреччина в Україні Йонет Джан Тезель, аташе Посольства Республіки Туреччина з питань культури та інформації Берат Йилдиз, радник Посольства Туреччини в Україні Озгюн Талу, торговий аташе Посольства Республіки Туреччина Хайдар Кочак, генеральний координатор «Турецьких авіаліній» Дінчер Саіджі, генеральний координатор представництва ТІКА в Україні Хаджі Байрам Болат.

Як повідомив журналістам аташе Посольства Республіки Туреччина з питань культури та інформації Берат Йилдиз, згідно зі статистичними даними, за 10 місяців 2017 року Туреччину відвідали майже 1,2 мільйона українців, що на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Традиційно популярними для туристів з України залишаються Анталія та Стамбул, також наші співвітчизники відвідують курорти Мугли — Фетхіє, Даламан, Бодрум, Мармарис та інші.

У цілому ж Україна посідає 7 місце в першій десятці країн-лідерів туристичного потоку 2017 року.

Сама десятка виглядає досить цікаво, країни розподілилися наступним чином: Росія, Німеччина, Іран, Грузія, Великобританія, Болгарія, Україна, Ірак, Нідерланди, Азербайджан.

— Ми сподіваємося, що зростання туристів з України продовжиться. Україна для нас є важливим партнером, це держава, яка не показувала спадання у туризмі навіть у 2016 році, після всім відомих трагічних подій у країні. Ми почали в Україні серйозну промокампанію, під час якої було проведено кілька виставок, присвячених Туреччині, проходили зустрічі з менеджерами туристичних кампаній і була представлена ​​інформація про Туреччину, — повідомив Берат Йилдиз.

Також аташе розповів про те, що після 15-річної перерви в Туреччині було проведено третій Симпозіум з питань туризму (перші два пройшли у 1998 і 2002 роках), в якому брали участь представники влади, туристичного сектора, громадських організацій. У симпозіумі брали участь 8 міністерств, пов'язаних зі сферою туризму, працювали 13 комісій, які підготували і передали 880 проектів постанов до Міністерства туризму Туреччини з метою поліпшення сфери туризму.

Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель подякував усім присутнім за участь у прес-сніданку і зазначив, що взаємини двох держав у сфері туризму є дуже важливими для Туреччини.

— Є кілька причин зростання числа туристів з України до Туреччини. Український турист — дуже реалістичний турист, що оцінює плюси і мінуси відпочинку та об'єктивно ставиться до реалій. Туристи з України добре почуваються в Туреччині, у нас є баланс «ціна-якість». Крім того, ми в Туреччині врахували деякі помилки, які були зроблені в інших країнах, — сказав посол.

Крім того, як повідомив Йонет Джан Тезель, зовсім нещодавно в Києві відкрився новий майданчик, завдяки якому українці зможуть ще більше дізнатися про Туреччину. Це офіс державного фонду імені Юнуса Емре.

Посол повідомив, що на базі офісу буде відкритий дослідний центр з вивчення турецької мови і культури, який можна порівняти з німецьким інститутом Гете.

— Зараз у планах нового фонду проведення в Україні занять турецької мови, оскільки є така потреба, планується організація курсів у 8 університетах. Також будуть видаватися книги і організовуватися виставки, — сказав дипломат.

За його словами, презентація офісу фонду імені Юнуса Емре у Києві відбудеться найближчим часом.

QHA писало, що голова ради директорів Асоціації туристичних агентств Туреччини Башаран Улусой, заявив, що потік турецьких туристів до України досяг рекордних 80 тисяч на рік.

QHA