КИЇВ (QHA) -

У коментарі QHA голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету ВРУ Анна Романова повідомила деталі амбітного проекту, реалізація якого може стати новою віхою у розвитку туристичної галузі в Україні.

Якщо вірити статистиці, населення Китаю складає 1,3 млрд осіб. Минулого року Україну відвідали 20 тисяч туристів з Китаю. І це в той час, коли до РФ щороку приїздить понад мільйон китайських туристів.

— Весь світ зараз конкурує між собою за китайського туриста і інвестора. Якщо ви подорожуєте, то ви часто бачили китайські екскурсійні групи, які все фотографують. Але для того, щоб ці туристичні групи масово поїхали в Україну (а у нас є що їм запропонувати), треба досягти домовленостей на рівні влади і гарантувати безпеку цих екскурсійних груп, поінформувала Романова.

Вона розповіла, що для активізації російської туристичної галузі було підписано рамкову угоду між урядами РФ і Китаю про масовий прийом безвізових екскурсійних груп. В результаті в Росію лише у складі екскурсійних груп щороку приїздить понад 600 тисяч китайців. Аналогічна ситуація склалася і у країнах ЄС.

Нашою країною для залучення китайських туристів проведена певна підготовча робота. Під керівництвом голови Асоціації гостинності України Олександра Лієва китайськими та вітчизняними операторами були сформовані туристичні продукти, які на наступному тижні ми повеземо до Пекіна і запропонуємо їх туристам з Піднебесної, зазначила Романова.

Глава Асоціації гостинності України Олександр Лієв уточнив, що 22 травня 2017 року до Китаю вирушить делегація, до складу якої увійдуть Анна Романова, представники Київської міської державної адміністрації та 12 туроператорских компаній.

І вже 10 липня ми привеземо в Україну досить великий інфотур «Фантріп» китайських туроператорів. Їм будуть запропоновані конкретні туристичні продукти в Україні, повідомив він.

Голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету ВРУ вважає, що поїздка, організована асоціацією, допоможе налагодити міжнародну співпрацю в туристичній сфері між Пекіном і Києвом.

— Сподіваємося, що до нас масово будуть приїздити екскурсійні групи з Піднебесної. Це допоможе нам не тільки відкрити національний туристичний ринок для китайської цільової аудиторії, а й зміцнити економіку нашої держави, а також посилити її інвестиційну привабливість, — наголосила Романова.

Нагадаємо, що у березні 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію розвитку туристичної галузі України, яка, незважаючи на окремі недоробки, передбачає збільшення кількості іноземних туристів у 2,5 рази. Однак на реалізацію даної стратегії було виділено всього лише 30,5 млн грн, більша частина яких досі не освоєна.

Едуард Солодовник

ФОТО: інтернет

QHA