КИЇВ (QHA) -

У коментарі QHA голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету ВРУ Анна Романова повідомила, що згідно зі статистичними даними, щонайменше 20% українців були за межами свого регіону.

— Менше 5% жителів Донбасу приїздили у Західну Україну. Якби вони робили це частіше, то я впевнена, що ніколи б не відбувся нинішній військовий конфлікт. Тому що коли ми не подорожуємо по рідній країні, жителі Західної України не бувають на Сході і навпаки, це все дає дуже добрий грунт для створення міфів. Наприклад про те, що на Західній Україні б'ють за російську мову, а на Східній живуть тільки бандити, підкреслила вона.

На думку нардепа, внутрішній туризм це не тільки зміцнення економіки держави, а й фактор зміцнення національної безпеки України.

На жаль, українці в той час, коли відпочивають за кордоном (у Єгипті, Туреччині) зміцнюють економіку інших держав. Є офіційна статистика НБУ, яка говорить про те, що українці в рік за час подорожей за кордоном тільки за безготівковими розрахунками залишають за кордоном понад 5 млрд доларів США. При цьому, з огляду на нашу ментальність і звичку користуватися готівкою, цю цифру можна сміливо множити у 2-3 рази, повідомила Романова.

З огляду на той факт, що безвізовий режим для українців перестає бути стримуючим фактором для виїзного туризму, продовжують створювати умови для того, щоб внутрішній туризм міг скласти конкуренцію поїздкам до Туреччини, Єгипту чи країни ЄС.

Нагадаємо, що у березні 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію розвитку туристичної галузі України, яка, незважаючи на окремі недоробки, передбачає збільшення кількості внутрішніх туристів у 5 разів. Однак на реалізацію даної стратегії було виділено всього лише 30,5 млн грн, більша частина яких досі не освоєна.

Едуард Солодовник

QHA