ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Науково-популярний журнал виходитиме у двох форматах: електронному — щомісяця, і у друкованому  раз на три місяці. На сьогодні у повноцінному вигляді функціонує тільки електронний варіант. 11 краєзнавців представили 14 робіт, присвячених минулому Запорізького краю

Це буде інтерактивний сайт, який передбачає розміщення статей авторів, спілкування з ними, будуть обговорення, коментарі. Тому я вважаю, що саме в такому форматі він вперше існує у Запорізькій області, а можливо, і в Україні, розповідає Олена Денисенко, голова Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Одним із завдань краєзнавчого журналу є презентація Запорізького регіону як культурного та історичного об'єкта, цікавого для туристів.

— Краєзнавство це дуже важлива допомога для розвитку туристичного напрямку. Саме краєзнавці збирають легенди, міфи, ту інформацію, яка залишається поза увагою багатьох дослідників, професійних істориків. Краєзнавство допомагає у створенні туристичних об'єктів, каже Максим Остапенко, директор Національного заповідника "Хортиця".

Однак члени редакційної колегії акцентують увагу і на проблемах краєзнавчої науки. Сподіваються, що зі створенням журналу труднощі будуть подолані.

На сьогодні ні на державному, ні на обласному рівні немає програми розвитку краєзнавства. На початку 2000-х років існувала державна п'ятирічна програма розвитку. На сьогодні ні планування не проводиться, ні перспективи не ясні, ні напрямки. Наука кинута напризволяще, зазначає Олена Денисенко.

Автори статей журналу прагнуть, спираючись на історичні дослідження, популярною мовою розповісти про Запоріжжя. І залучають до вивчення невідомих сторінок Запорізького краю всіх бажаючих. Почитати журнал можна за посиланням: zpkrai.jimdo.com.

ФОТО: інтернет

QHA