ВАШИНГТОН (QHA) -

Глава Російської Федерації Володимир Путін цілком ймовірно може зберігати ядерну загрозу на території окупованого Криму

Про це йдеться на сайті Defencereport.

Так, згідно з даними видання, окупований Кримський півострів може становити ядерну загрозу, яка відноситься до одного з елементів російської так званої «гібридної війни».

За словами керівника «Фонду Потомак» Філіпа Карбера, влада США має інформацію, яка вказує на те, що відбувається активна передача ядерної зброї з російської території до Криму. У Вашингтоні припускають, що висунута гіпотеза цілком може бути реальним фактом. Однак Філіп Карбер зазначив, що досить важко читати і прораховувати людські уми, а особливо російські уми, у зв'язку з цим прогноз розвитку подальших дій під великим питанням.

На даний момент справжні наміри уряду Російської Федерації є великою загадкою.

Також розглядається версія щодо того, що таким чином шантажуватиметься Захід. Президент «Фонду Потомак» додав, що у даному положенні нічого не можна виключати.

Починаючи з 2014 року, влада Росії всіляко провокує і використовує Крим як полігон для того, щоб була можливість проводити різні гібридні військові випробування, включаючи цільові дослідження можливих загроз у сфері безпеки. Зазначається, що до даних загроз варто бути готовим Сполученим Штатам Америки та їхнім союзникам із Заходу.

Раніше QHA повідомляло, що професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григорій Перепелиця заявив, що повернути Крим військовим шляхом неможливо, оскільки там зараз зосереджена велика кількість російських військ.

На його думку, Крим може повернутися до складу України тільки після розпаду Російської Федерації.

Джерело: Defencereport

QHA