ВАШИНГТОН (QHA) -

Україна має підірвати Кримський міст, оскільки це чинить замах на авторитет української нації. Про це написав Том Роган у своїй колонці в Washington Examiner.

— Звичайно, з точки зору Путіна, цей міст є усім. Він коштував уряду Росії банкрутства, але надає Путіну офіційне фізичне і психологічне привласнення території України, — зазначив він.

За його словами, Україна має застосувати власні повітряні сили для того, щоб, якщо не зруйнувати міст, то хоча б зробити його тимчасово непридатним для використання.

Роган висловив упевненість в тому, що тільки така дія призвела б до сильного удару по амбіціях Путіна. А також показало б Москві та всьому світу, що Київ не буде миритися з присвоєнням частини території.

Колумніст впевнений, що Путін, звичайно, не залишить подібні речі без уваги. Найбільш ймовірною відповіддю з боку Москви буде ескалація воєнних дій на Донбасі, однак чекати на неї потрібно буде протягом декількох місяців, оскільки Путін не зважиться на будь-які дипломатичні конфлікти із Заходом перед Чемпіонатом світу з футболу.

— Не зважаючи на це, невідкладна моральна актуальність дій очевидна. Будь-яка держава, яка дозволяє вкрасти її територію і зв'язати зі злодієм, робить крок до вимирання, — підсумовує автор.

Відзначимо, в Росії вже відреагували на публікацію, заявивши у шовіністичному дусі, що ні у кого нічого питати не будуть і знову пригрозили так званою «адекватною відповіддю» за такіі дії. При цьому Слідком вже порушив кримінальну справу за "заклик до терористичної діяльності".

— Як вважає слідство, у статті Тома Рогана, розміщеній у відкритому доступі в мережі інтернет, вбачаються ознаки публічних закликів до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації, що має на меті дестабілізацію діяльності органів влади та впливу на ухвалення ними рішень (ст. 205 КК РФ), — повідомила представник Слідчого комітету РФ Світлана Петренко.

QHA повідомляло, що президент Росії Володимир Путін відкрив Керченський міст.

Пізніше Спікер парламенту Латвії Інара Мурнієце на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом у Києві заявила, що її країна засуджує введення в експлуатацію Керченського мосту.

Окрім цього, відкриття Керченського мосту засудили НАТО, Великобританія і ЄС.

Джерело: ТСН

QHA