АНКАРА -

Керівництво турецького державного інформаційного агентства Anadolu (АА) передало в Міжнародний кримінальний суд (МУС) у Гаазі досьє з відеокадрами і письмовими свідченнями очевидців хімічної атаки на населений пункт Хан-Шейхун провінції Ідліб на півночі Сирії.

Досьє АА було передано до Міжнародного кримінального суду від імені Міжнародної незалежної комісії з розслідування подій у Сирії та Організації з заборони хімічної зброї та відповідних структур ООН у США.

Хімічна атака на сірійське місто Хан-Шейхун була зроблена прихильниками режиму Башара Асада 4 квітня поточного року і забрала життя понад ста мирних сирійців. На наступний день після атаки в місто прибули співробітники АА, які, незважаючи на загрозу отруєння залишками отруйного газу, готували відеорепортажі та брали інтерв'ю у місцевих жителів. У результаті агентству вдалося підготувати досьє на 292 сторінки з фотографіями і відеороликами з місця подій.

Копії досьє 22 червня були передані до Міжнародної незалежної комісії з Сирії та Організацію з заборони хімічної зброї в Гаазі та представникам ООН у Нью-Йорку.

Нагадаємо, авіаналіт на сирійську провінцію Ідліб стався вранці 4 квітня. За даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, загинули 72 особи, включаючи 20 дітей. За повідомленнями правозахисників і активістів, відразу після нальоту люди на землі почали задихатися, багато лежали без руху.

За оцінками лікарів, симптоми постраждалих кажуть про те, що проти міста застосували хімічну зброю, найімовірніше, зарин.

У Дамаску відповідальність за хіматаку поклали на терористичні угруповання і тих, хто їх підтримує.

Представник російського Міноборони генерал-майор Ігор Конашенков заявив, що сирійська авіація завдала удару по складу повстанців, де зберігалися отруйні гази.

Фото і джерело: АА

QHA