САНА (QHA) -

Арабська коаліція на чолі з Саудівською Аравією завдала двох авіаударів по столиці Ємену Сані, зайнятій повстанцями-хуситами. Про це в ніч на суботу, 11 листопада, повідомляє агентство AFP з посиланням на очевидців.

Повідомляється, що в результаті авіанальоту були поранені щонайменше троє мирних жителів. Деякі джерела повідомляють про мінімум десять постраждалих. Удари припали на житловий район неподалік від будівлі Міноборони, уточнює агентство.

Раніше, 4 листопада, системи протиповітряної оборони Саудівської Аравії перехопили ракету, випущену в бік Ер-Ріяда з території Ємену воєнізованим угрупуванням повстанців-хуситів з шиїтського руху «Ансар Алла». Саудівці назвали це актом агресії з боку Ірану, звинувативши Тегеран у постачаннях ракет хуситам, і влаштували блокаду морських і повітряних портів Ємену.

Збройний конфлікт у Ємені триває з 2014 року. З одного боку, в ньому беруть участь повстанці-хусити з шиїтського руху «Ансар Алла» і лояльна до екс-президента Алі Абдалли Салеха частина армії. Їх підтримує Іран. З іншого боку, у конфлікті беруть участь урядові війська і формування, лояльні до президентова Абду Раббо Мансура Хаді. Вони отримують підтримку з повітря і на землі від арабської коаліції на чолі з Саудівською Аравією.

Посилення протистояння між Саудівською Аравією та Іраном, в конфлікт яких залучені також Ліван і Ємен, може привести до нової великомасштабної війни у регіоні.

З одного боку, виступає Іран, який все ще досить агресивний, незважаючи на нещодавню багатообіцяючу угоду про свою ядерну програму. У шиїтській державі як і раніше сильні антизахідні сили, Тегеран продовжує підтримувати радикальні ісламські рухи в усьому регіоні. З іншого боку, все агресивніша сунітська Саудівська Аравія, яку надихнули візитом президента США Дональда Трампа у травні минулого року.

QHA повідомляло, що коаліція сил, яку очолює Саудівська Аравія у війні проти повстанців-хуситів у Ємені, закриває повітряні, наземні і морські порти для запобігання поставок зброї повстанцям з Ірану.

Джерело: Deutsche Welle

QHA