КИЇВ (QHA) -

Україна посилила угруповання Збройних Сил, у тому числі — Сухопутних військ, на Азовському напрямку. Це пов'язано з агресивними діями РФ, повідомив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко у своєму Facebook.

За його словами, з цією метою проводяться заходи щодо забезпечення повного контролю над ситуацією у регіоні.

Попко зазначив, що район Азовського моря посилений загальновійськовими бригадами і бригадами територіальної оборони, підрозділами ракетних військ, артилерії і армійської авіації.

— У відповідь на агресивні дії Російської Федерації в Азовському морі, за рішенням Генерального штабу Збройних Сил України, посилені угруповання Збройних Сил, у тому числі Сухопутних військ, на Азовському напрямку. З цією метою здійснюємо заходи щодо організації повного контролю ситуації в регіоні, підтримки дій корабельного угруповання, забезпечення надійної оборони морського узбережжя. Організуємо постійну присутність і контроль району силами загальновійськових бригад і бригад територіальної оборони, підрозділів ракетних військ і артилерії, підрозділів армійської авіації.

Раніше QHA писало, що Україна перекидає до Азовського моря артилерійські катери.

Командування ЗСУ обіцяє до кінця року на Азовському морі створити військово-морську базу ВМС України шляхом перекидання Південної військово-морської бази ВМС ЗС України з Миколаєва, яка до окупації Криму дислокувалася у затоці Донузлав.

Нагадаємо, заступник Міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк зазначив, що ВМС України почали збільшувати військову присутність в Азовському морі й не допустять незаконну зупинку суден, які прямують до портів Маріуполя і Бердянська.

QHA