БАКУ (QHA) -

У Карабасі, на тлі нестабільної політичної ситуації у Вірменії, може виникнути нова війна, повідомляє Міжнародна кризова група.

За словами директора програм у Європі та Центральній Азії Магдалени Гроно, побоюючись вторгнення Азербайджану, вірменські командири у Нагорному Карабасі можуть дійти думки, що змушені першими завдати превентивного удару, що обговорювалося, починаючи з 2016 року.

Експерт вважає, що на такий крок військові можуть піти, якщо вважатимуть, що це їхній останній шанс повернути території, втрачені під час квітневої війни 2016 року, коли азербайджанська армія змогла повернути собі стратегічні висоти у Карабасі.

— Превентивний удар може бути також частиною стратегії політичної еліти Єревана з метою консолідації народу, — зазначає Гроно.

За її словами, почати бойові дії також може і сам Азербайджан, скориставшись нестабільною ситуацією у Вірменії. При цьому, експерт наводить слова одного з депутатів парламенту Азербайджану, який закликав армію скористатися таким шансом.

І третій варіант, до якого схиляється експерт — це ризики того, що ситуація може вийти з-під контролю.

— Таке можливо через хибні уявлення про наміри протилежної сторони. Ця небезпека особливо збільшується під час напруженості, — наголошується у доповіді.

Нагадаємо, раніше QHA повідомляло, що лідер протестного руху Вірменії Нікол Пашинян пригрозив Азербайджану, заявивши, що Баку потрібно змусити повернутися до "конструктивного поля" з врегулювання карабаського конфлікту.

Він закликав зміцнювати армію і підвищувати рівень її боєздатності.

Джерело: Crisisgroup.org

QHA