ЛОНДОН (QHA) -

Експертно-журналістська група Bellingcat вважає нове фото «Бука», опубліковане Об'єднаної слідчою групою (JIT) у четвер, 19 жовтня, доказом того, що Boeing, що виконував рейс MH17, збив російський зенітно-ракетний комплекс.

За оцінкою групи розслідувачів, відмінні риси зображеного на знімку ЗРК «повністю збігаються з тими, що видно на правому борту «Бука 332» в Росії майже за 4 тижні» до катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» на сході України.

— Після сьогоднішнього дня, коли був опублікований дев'ятий доказ присутності на сході України установки, що належала Збройним силам Російської Федерації, жодних сумнівів у цьому бути не може, йдеться у повідомленні Bellingcat.

У свою чергу, в JIT поки якихось висновків щодо опублікованої фотографії не озвучували. За інформацією слідчих, фотографія була, ймовірно, зроблена в місті Макіївка 17 липня 2014 року, в день трагедії. «JIT підозрює, що це саме той «Бук», з якого був збитий рейс МН17», — наголошується у повідомленні слідчої групи в соціальній мережі «Вконтакте». У той же час JIT звернулася до громадськості з проханням повідомити деталі про обставини цього знімка тих, кому щось про це відомо.

Boeing-777, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпур, ймовірно було збито ракетою над територією Донецької області 17 липня 2014 року. Всі 298 людей, що перебували на борту, загинули. Оскільки дві третини жертв були підданими Нідерландів, розслідування авіакатастрофи проводиться в цій країні. В ході розслідування було встановлено, що літак був збитий з «Бука», виробленого в Росії. Слідство у справі про катастрофу літака триває.

QHA повідомляло, що Служба безпеки України викликала на допит відставного російського офіцера Сергія Дубинського на прізвисько «Похмурий», якого спецслужба вважає відповідальним за транспортування пускової установки ЗРК «Бук», що збила 2014 року Боїнг рейсу МН17, і ще 4 росіян. Росіянам мають намір вручити повідомлення про підозру і допит як підозрюваним у кримінальній справі.

QHA повідомляло, що міжнародна група слідчих Belligcat опублікувала ще одне фото ЗРК «Бук», з якого 17 липня 2014 року збили малайзійський «Боїнг».

Джерело: Deutsche Welle

QHA