КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація у 2014 році використовувала на Сході України свою найпотужнішу бронетанкову техніку — танки Т-90А. Про це повідомляє Bellingcat за підсумками власного розслідування.

Дану техніку легко впізнати за характерними «палаючими очима» — пристроїв оптико-електронної протидії наведення протитанкових снарядів противника.

Експерти заявляють, що перші серійні модифікації T-90А були випущені в 1992 році, і в Україні така техніка не поставлялася.

Дані танки вперше були помічені, за відомостями експертів, при боях за Іловайськ, у серпні 2014 року. Пізніше техніку помічали в 3 різних районах ОРДЛО, зокрема, біля Луганського аеропорту.

Раніше, у лютому 2016 року, російські ЗМІ заявляли, що російські танки модифікації Т-90 почали використовуватися урядовими військами Башара Асада в Сирії.

Стверджується, що за допомогою 80 танків зазначеної моделі на північ від Алеппо армія режиму Асада за підтримки російської авіації наблизилася до кордону Туреччини і взяла під свій контроль міста Нубул і Зехра. При цьому Туреччина назвала прилеглі до військових дій прикордонні міста Азазе і Джераблус «червоною рискою» і попередила, що «відкриє вогонь по будь-якому воєнізованому угрупуванню, яке спробує перетнути її».

ФОТО: Bellingcat

QHA