КИЇВ (QHA) -

Заради миру на Донбасі можна піти на деякі компроміси з терористичними «ДНР» і «ЛНР». Такі результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» оприлюднив під час брифінгу «Майбутнє Донбасу: громадська думка в країні і настрої на окупованих територіях» науковий директор Фонду Олексій Гарань.

— У питанні, чи потрібно для миру йти на компроміси з Росією і так званими «ДНР» і «ЛНР», по Україні в цілому і по регіонах більшість вважає, що слід погоджуватися на компроміси, але не на всі. З цікавих моментів: на півдні й на сході третина людей говорить, що можна йти на компроміси з ким завгодно і про що завгодно, — зазначив він.

Гарань підкреслив, що більшість українців підтримує ідею введення миротворців на Донбас.

— По Україні в цілому ми маємо позитивне ставлення до ідеї введення міжнародних миротворчих сил. По Україні це 60%, центр і захід — ще більше, навіть на півдні перевага серйозна.

Однак на сході не всі згодні з введенням миротворців.

— Лише на сході ми бачимо, фактично, розкол громадської думки. Можна сказати, що тут ще працюють антизахідні стереотипи, і потрібно працювати.

Нагадаємо, спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що миротворці ООН мають гарантувати безпеку на Донбасі. Волкер зазначив, що миротворчі сили ООН мають замінити російських військових у регіоні.

Раніше Курт Волкер виступив за ліквідацію «ДНР» і «ЛНР» і заявив, що для угруповань немає місця в «українському конституційному устрої».

QHA