КИЇВ (QHA) -

Російські окупаційні війська останнім часом активізували обстріли мирних населених пунктів вздовж лінії зіткнення, щоб дискредитувати Операцію Об’єднаних сил і в очах місцевих мешканців, і в очах світової спільноти.

Як передає кореспондент QHA, таким чином речник Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк під час щоденного брифінгу в УКМЦ прокоментував зміну ситуації на східному фронті після того, як десять днів тому була розпочата ООС.

Дмитро Гуцуляк зауважив, що таку тактику проти цивільних бойовики стали системніше використовувати саме у момент зміни формату української операції на Сході. Водночас, він відзначив, що провокації бойовиків не досягають мети, оскільки люди, які проживають на лінії зіткнення, на власні очі бачать з якого боку по ним ведуться обстріли.

— Збільшилася кількість обстрілів мирних населених пунктів уздовж лінії розмежування. Вважаємо, що бойовики російських окупаційних військ роблять це навмисно, з метою звинуватити та дискредитувати Збройні сили України, особливо під час зміни формату операції з Антитерористичної на Операцію Об'єднаних сил. Проте це їм не вдається. Я сподіваюся, що люди вірять і бачать — звідки, з якого боку прилітають до них артилерійські та мінометні снаряди.

Речник МО, зокрема, навів приклад, що учора ввечері бойовики обстріляли житловий сектор селища Зайцеве на Донеччині, випустивши по ньому 27 снарядів (до речі, напередодні, 6 травня, Зайцеве також обстріляли із забороненої артилерії, згорів житловий будинок, одну людину поранили, ще один обстріл стався 3 травня — ред.).

Гуцуляк також додав, що з моменту початку ООС проросійські бойовики, які активно підтримуються і озброюються Російською Федерацією, в цілому намагаються підвищити градус напруги на лінії зіткнення, збільшуючи кількість обстрілів не лише цивільних об’єктів, але й позицій Збройних сил України. Таким чином у пропагандистських цілях створюється хибна уява, що загострення, яке настало після Великоднього перемир’я, начебто пов’язане із проведенням Операції.

Варто також додати, що бойовики активізувалися і у переддень Дня Перемоги, яке відзначається 9 травня. Втім, за словами Гуцуляка, ЗСУ відстежують переміщення противника і готові до ймовірних провокацій.

— Вчора на брифінгу начальник штабу ООС повідомляв про те, що розвідка ведеться постійно. Ми знаємо і про переміщення озброєння та важкої техніки російських окупаційних військ, спостерігаємо за ними і готові до будь-якого розвитку ситуації. Я вважаю, що Збройні сили вже довели це і своїми діями, і кров'ю.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти розмістили десятки одиниць важкої військової техніки на аеродромі поблизу Луганська. Бойовики пояснили це підготовкою до війського травневого параду, однак в СММ ОБСЄ зазначили, що парад не є приводом для того, аби порушувати Мінські домовленості та розміщувати техніку із порушенням встановлених ліній відведення.

QHA