КИЇВ (QHA) -

Бойовики терористичних угруповань до кінця місяця планують прибрати решту насосів з шахти «Юний комунар» («Юнком») у місті Бунге, яке знаходиться на непідконтрольній уряду території Донецької області. Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

У СММ відзначили, що чотири насоси, які допомагали регулювати рівень води у шахті, бойовики наказали прибрати ще декілька тижнів тому.

— Присутні на місці співробітники шахти висловили спостерігачам свою стурбованість щодо ризиків, пов'язаних із затопленням шахти. За їхніми твердженнями, чотири насоси, які допомагали регулювати рівень води у шахті, прибрали приблизно три тижні тому. Вони повідомили, що їм наказали відключити і прибрати решту насосів до кінця місяця, — йдеться у звіті.

При цьому спостерігачі відзначили, що співробітники шахти не дозволили місії упевнитися у відсутності насосів, оскільки для цього потрібен дозвіл бойовиків.

QHA повідомляло, що минулого тижня СММ ОБСЄ повідомила, що з середини квітня відключили декілька насосів шахти «Юнком» і шахта поступово буде затоплена. Працівники шахти не змогли надати інформацію, яким чином можливі витік або зростання тиску в результаті затоплення стовбура шахти можуть загрожувати цілісності капсули з ядерним зарядом, похованої у шахті.

У свою чергу постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на засіданні Постійної ради ОБСЄ 19 квітня закликав Росію відмовитися від намірів затопити шахту «Юнком», щоб уникнути катастрофи. Україна також закликала ОБСЄ негайно провести експертизу шахти за участю міжнародних експертів.

QHA