КИЇВ (QHA) -

Бойовики так званої «ДНР» екскаваторами риють траншеї неподалік окупованого Дебальцевого (ОРДО), а також біля селища Калинове на Луганщині.

Про це повідомляється в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

— СММ побачила, як екскаватор копає траншею в полі біля Дебальцеве (непідконтрольне уряду, 58 км на північний схід від Донецька) близько 150 м на схід від дороги М03. СММ також побачила, як екскаватор копає траншею в полі у 1,5 км на південний схід від селища Калинове (ОРЛО, на південний захід від окупованого Первомайська).

Варто зазначити, що селище Калинове розташоване неподалік від селищ Катеринівка та Новоолександрівка, які ЗСУ нещодавно взяли під свій контроль. Крім того, ЗСУ вже другий рік поспіль планомірно беруть під контроль території у «сірій зоні» на підходах до Дебальцевого, яке відповідно до Мінських домовленостей має перебувати під контролем ЗСУ, але в лютому 2015 року було захоплене окупаційними військами РФ/ОРДЛО.

В останньому звіті СММ ОБСЄ також повідомляє, що бойовики в порушення встановлених ліній відведення розмістили три стаціонарні самохідні гаубиці 2С1 (Гвоздика, 122мм) неподалік від закинутого будинку в Кіровському районі Донецька (за 9,5 км на північний захід від центру Донецька, ОРДО).

СММ також зафіксувало проведення бойовиками так званої «ДНР» військових навчань з бойовими стрільбами біля селища Софіївка (ОРДО, колишнє Карло-Марксове, розташоване на південний схід від Горлівки). Неподалік від селища патруль впродовж півгодини почув 21 невизначений вибух і 70 пострілів, зокрема зі стрілецької зброї. Трохи пізніше патруль СММ побачив і почув 18 вибухів, які оцінюються як постріли з бойової машини піхоти БМП-1 зі 73-міліметрової гармати. В СММ зазначають, що це є порушенням рішення Контактної Тристоронньої групи від 3 березня 2016 року, яке забороняє проводити навчання з бойовими стрільбами в зоні безпеки.

Раніше повідомлялося, що впродовж 2017 року Збройні сили України активно розширювали зону контролю на Донбасі.

QHA