КИЇВ (QHA) -

 

Співробітник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) отримав опік сітківки ока під час спостереження в оптичний прилад в районі Мар'їнки на Донбасі через спалах невідомого походження. Про це повідомив помічник голови ДПСУ полковник Олег Слободян у своєму Facebook.

— Вчора, близько 17:00, прикордонник Краматорського загону, який виконував завдання у складі сил ООС, під час спостереження в оптичний прилад в районі Мар'їнки отримав травму сітківки ока у результаті спалаху невідомого походження. Джерело спалаху розташовувалося на території, тимчасово окупованій російсько-терористичними військами, — написав Слободян.

Прикордонника госпіталізували. Лікарі підтвердили попередній діагноз «лазерний опік сітківки ока». За оцінками лікарів, прикордонник втратив зір на 80%.

— Це вже п'ятий випадок, коли прикордонники в зоні ООС отримують ушкодження органів зору внаслідок використання російсько-терористичними військами лазерної зброї, — додав помічник голови ДПСУ.

 

QHA повідомляло, що у березні бойовики застосували проти українського військовослужбовця лазерну зброю спеціального призначення. Військовослужбовець отримав ураження очей.

QHA