КИЇВ (QHA) -

Спеціальну моніторингову місію (СММ) ОБСЄ обстріляли в районі Донецької фільтрувальної станції (ДФС) 15 травня, йдеться у повідомленні СММ.

За даними ОБСЄ, їхній патруль у складі шести співробітників на двох броньованих автомобілях знаходився на автодорозі Н20 приблизно у 1,6 км на південний схід від населеного пункту Кам'янка.

СММ здійснювала моніторинг ситуації з безпекою для організації доступу співробітників КП «Компанія «Вода Донбасу» до Донецької фільтрувальної станції.

— О 09:34 стоячи поруч з автомобілями, троє спостерігачів почули звук кулі, що пролетіла на відстані від 20 см до 1 м над їхніми головами. За оцінкою, це був вогонь зі стрілецької зброї з південного сходу на невстановленій відстані від місця розташування патруля СММ. Інцидент стався в районі, на який поширюються гарантії безпеки, явно надані Збройними силами України та збройними формуваннями, — йдеться у повідомленні.

Патруль зміг спокійно залишити район після виникнення цього інциденту. Однак у результаті Місія призупинила свою діяльність в районі ДФС.

— Разом з тим, процес сприяння забезпеченню доступу співробітників КП «Компанія «Вода Донбасу» до ДФС не був завершений, — наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, 25 квітня російські окупаційні війська обстріляли автобус, який перевозив працівників компанії «Вода Донбасу», у результаті чого було поранено п'ятьох осіб і була тимчасово зупинена робота ДФС.

Раніше, як писало QHA, СММ ОБСЄ підрахувала кількість жертв війни на Донбасі з початку 2018 року. Серед цивільного населення з початку року їхнє число досягло 74 осіб, у тому числі, 18 загиблих.

Джерело: www.osce.org

QHA