КИЇВ (QHA) -

Бойовики терористичної «ЛНР» готові передати на підконтрольні Києву території ув'язнених, яких засудили ще до початку війни на Донбасі у 2014 році. Про це у Києві під час брифінгу повідомив координатор Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Тоні Фріш.

— Я чув, що таких людей багато, які бажають, щоб їх перевели на підконтрольні райони. Я знаю про 50 таких випадків. Але мені здається, їх буде більше після того, як буде зроблено важливий крок з боку ОРЛО, — зазначив він.

Фріш заявив, що бойовики підтвердили готовність про передачу ув'язнених.

Він нагадав, що з 2015 року вже близько 200 чоловік перемістили з окупованих терористами територій.

Нагадаємо, 12 лютого з ініціативи української сторони президент України Петро Порошенко провів телефонні перемовини з президентом Росії Володимиром Путіним. Сторони обговорили питання звільнення українських заручників, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, і обмін полоненими прикордонниками.

Раніше колишній уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що назвати точну дату наступного обміну полоненими, неможливо. Вона підкреслила, що українські медіа неправильно використовують поняття «обмін полоненими», адже на території України офіційно таких немає.

Джерело: Дзеркало тижня

QHA