КИЇВ (QHA) -

Бойовики терористичних угруповань планують провести наприкінці квітня мобілізацію серед населення Донбасу. Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Гуцуляк.

Він зазначив, що терористи хочуть призвати на «службу» понад 500 осіб.

— Командування російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей застосовує все більш підступні способи, щоб змусити місцеве населення проходити так звану військову службу в складі з'єднань і частин першого і другого армійських корпусів окупаційних військ.

Гуцуляк підкреслив, що списки кандидатів для мобілізації направили у так звані місцеві правоохоронні органи.

— Списки кандидатів на збори так званими «військовими комісаріатами» вже передано до так званих місцевих правоохоронних органів. У зв'язку із цим почастішали випадки вилучення цими «правоохоронцями» у перспективних резервістів під будь-якими незначними приводами паспортів і військових квитків для подальшого оформлення призову на так звану військову службу.

QHA повідомляло, що з початку діб 30 березня бойовики терористичних угруповань на Донбасі шість разів порушили «пасхальне перемир'я». Дмитро Гуцуляк заявив, що підрозділи Збройних сил України готові дотримуватися перемир'я з 30 березня по всій лінії розмежування на період великодніх свят.

Нагадаємо, Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі оголосила про безстрокове припинення вогню з 30 березня у зв'язку із пасхальними святами.

Згідно з повідомленням, "пасхальне перемир'я" означає відмову від наступальних дій і розвідувальних операцій, застосування вогню, включаючи вогонь у відповідь, розміщення і застосування важкого озброєння у населених пунктах і біля них, а також націлювання на об'єкти цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні і громадські приміщення.

QHA