КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ виявила поблизу міста Хрустальний на окупованій Луганщині 17 ракетних систем залпового вогню «Град», розміщених там з порушенням Мінських домовленостей.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

— В порушення ліній відведення у неконтрольованому урядом районі, 18 липня безпілотник дальнього радіусу дії виявив системи залпового вогню (BM-21 Град, 122-мм) поблизу Хрустального.

У цьому ж районі, неподалік Хрустального (колишній Красний Луч) було виявлено й інше важке озброєння, яке знаходилося поза межами відведених місць зберігання: самохідну гаубицю (2С1), 14 буксируваних гаубиць (2А65 Мста-Б, 152-мм) і два танка (один Т-80 і один невстановленого типу).

При цьому СММ повідомляє, що того ж дня безпілотник Місії в районі Хрустального був обстріляний з кулемета бойовиками, які перебували на території одного із заводів цього міста. Повідомляється, що окрім кулеметника, поруч було ще троє людей. Камера безпілотника зафільмувала відкриття вогню по БПЛА з кулемету калібру 7.62. За інформацією Місії, бойовики не влучили у БПЛА.

Раніше повідомлялося, що у квітні бойовики вперше від початку року застосували РСЗВ "Град" для обстрілу позицій ЗСУ поблизу Лебединського.

QHA