КИЇВ (QHA) -

Бойовики «ДНР», погрожуючи автоматом, не дозволили місії ОБСЄ запустити безпілотник поблизу Донецька у підконтрольному терористам селищі Кременець неподалік від лінії зіткнення, йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії.

Спостерігачі готувалися до запланованого запуску безпілотного літального апарату (БПЛА) середнього радіусу дії.

Перед тим, як вони завершили підготовку, синій автомобіль марки «Лада» (з табличками АА237 і маркуванням «поліція» російською мовою), що рухався із заходу на схід, розвернувся у бік спостерігачів.

— З автомобіля вийшли троє чоловіків: один у камуфляжному одязі, а двоє інших у формі поліцейського типу; у кожного з них на плечі був автомат (типу АК). Вони підійшли до патруля СММ. Чоловік у камуфляжному одязі російською мовою представився «командиром спецпідрозділу». Він заявив, що це «зона заборони польотів» і що їм не повідомляли про застосування Місією БПЛА, — йдеться у повідомленні.

Зі свого боку, спостерігачі розповіли про положення мандата місії і про свою діяльність, зокрема про використання БПЛА.

Тим часом, до патруля СММ під'їхав ще один автомобіль білого кольору з двома озброєними чоловіками у камуфляжному одязі на борту. Один з них, який керував автомобілем, був озброєний автоматом типу АК.

— Двоє чоловіків вийшли з автомобіля і в агресивній формі звернулися до членів патруля Місії. Співробітники СММ почули, як один з них російською мовою сказав іншому: «Готуйся!» Після цього останній пересмикнув затвор і, тримаючи палець на спусковому гачку, направив дуло автомата в землю, — розповіли у місії.

Після цього чоловік, який представився «командиром», декілька разів говорив телефоном, а старший патруля СММ тим часом намагався розрядити обстановку, пояснюючи обов'язки і повноваження Місії. Увесь цей час 5 чоловіків з автомобіля марки «Лада» стояли поруч.

Команда СММ зібрала обладнання і залишила цей район. Патруль вдало повернувся на свою базу в Донецьку і про даний інцидент Місія повідомила збройним формуванням у Донецьку.

Відзначимо, що за даними ОБСЄ, у районі селища бойовики вже неодноразово обмежували або забороняли пересування патрулів СММ ОБСЄ.

Раніше QHA повідомляло, що 28 березня Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні відновила застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА) дальнього радіусу дії, які мають здійснювати польоти над Донецькою і Луганською областями.

Джерело: ОБСЄ

QHA