КИЇВ (QHA) -

Бойовики так званої «ДНР» розмістили зенітно-ракетні комплекси «Стріла-10» серед житлових кварталів підконтрольної їм Макіївки (ОРДО).

Як передає кореспондент QHA, відповідне фото, зроблене з безпілотника СММ, продемонстрував перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу в УКМЦ,

— БПЛА зафіксував 7 зенітно-ракетних комплексів "Стріла-10" у Макїївці, що контролюється так званою ДНР. Ці комплекси були розміщені поміж житлових будинків.

За словами Хуга, це лише один з прикладів порушень ліній відведення, визначених Мінськими домовленостями, які СММ зафіксувала минулого тижня в зоні конфлікту на Донбасі. Загалом СММ повідомляє про 56 випадків розміщення важкого озброєння з порушеннями «Мінську», 49 з яких — у підконтрольних уряду районах.

СММ також повідомляє не лише про розміщення забороненого важкого озброєння, але й про випадки його застосування. Так, останнього тижня СММ підтвердила 91 такий випадок, що свідчить про майже трикратне збільшення, якщо порівнювати з позаминулим тижнем.

Оцінюючи безпекову ситуацію в цілому, Хуг зазначив, що минулого тижня кількість порушень режиму припинення вогню зросла майже на 30%, причому половина припадає на трикутник Авдіївка-Ясинувата-ДАП.

— Понад 3200 порушень вогню, небачений рівень насильства після того, як сторони підтвердили свої зобов’язання під час новорічного перемир’я.

Хуг також повідомив, що з-поміж зафіксованих минулого тижня порушень режиму припинення вогню, кілька випадків були навмисне спрямовані проти спостерігачів або технічних засобів СММ. Причому інциденти сталися по обидва боки лінії зіткнення, але якщо на підконтрольній «ДНР» території вогонь вівся в бік патруля СММ, то в місцях розташування ЗСУ постріли лунали в бік БПЛА місії.

— Наприклад, 2 лютого поблизу підконтрольної так званій "ДНР" Ясинуватої поруч з п'ятьма спостерігачами СММ ОБСЄ вівся вогонь, над їхніми головами зі свистом пролетіли кулі. А одна з куль влучила менш ніж за 15 метрів від місця, де вони стояли. Нікого не було притягнуто до відповідальності за два напади на БПЛА місії, що сталися минулого тижня — обидва у підконтрольних уряду районах.

Крім того, сторони 13 разів обмежували патрулі СММ у пересуванні: 11 у непідконтрольних районах і 2 у підконтрольних уряду.

Раніше СММ ОБСЄ показала відео влучання снаряду в будівлю на території Донецької фільтрувальної станції.

QHA