КИЇВ (QHA) -

Бойовики терористичних угруповань на Донбасі відправили до смт Верхньоторецьке Донецької області безпілотний літальний апарат (БПЛА) з вибухівкою, заряд якої становив не менше одного кілограма пластичної речовини. Про це повідомили у прес-центрі штабу АТО.

Частини саморобного безпілотника виявили неподалік від позицій сил АТО. БПЛА зібрали на основі поліпропіленової труби, в якій знаходилася капсула з бойовою речовиною та електродетонатором. Вибух мав статися у результаті зіткнення з об'єктом.

За попередніми даними, БПЛА запрограмували на ураження цілі за введеними координатами.

— Згідно з даними оцінки місцевості і положення літального апарату встановлено, що БПЛА рухався у напрямку н.п. Верхньоторецьке, але впав у полі. Заряд пластичної вибухової речовини, який становив не менше одного кілограма, не здетонував, — йдеться у повідомленні.

Залишки БПЛА передадуть співробітникам Нацполіції для розслідування за ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

— Факт застосування противником БПЛА-камікадзе є спробою здійснення на території, підконтрольній Україні, терористичного акту проти мирного населення з непередбачуваними наслідками за ступенем тяжкості. Це свідома спроба розхитати і дестабілізувати ситуацію у прифронтовому Верхньоторецькому в період великодніх свят, — відзначили у прес-службі.

QHA повідомляло, що бойовики «ДНР», погрожуючи автоматом, не дозволили місії ОБСЄ запустити безпілотник у підконтрольному терористам селищі Кременець неподалік від лінії зіткнення.

QHA